Retrospektiva je doista RadiÄeva povlaÅ”tena perspektiva. No, ona nije nimalo bezazlena, jer stavlja u zagrade klasiÄne obrasce percepcije i dovodi u pitanje samorazumljivost analitiÄkih pojmova poput subjekta, individualnog stila, žanra, napokon i samog umjetniÄkog djela. Gestualnost Lova na risove podjednako se temelji na popularnoj i visokoj kulturi i nije je moguÄe (bez nasilja) svoditi na jednu ili drugu. Iako je spomenuta ambivalencija prisutna u hrvatskoj poeziji od poÄetka osamdesetih, RadiÄeva je inaÄica “globalne” pjesme jedna od radikalniji.
KreÅ”imir BagiÄ
: : . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Lov na risove mogao bi se nazivati i Obmanuti Å”erif i ine pjesme jer “nostalgiÄna camp poema” o lutanju i smrti Baca Ringlokea zauzima gotovo polovicu Äitave knjige. Ta je poema – prema dataciji – rasla kroz Äitavih deset godina i svojim staccato ritmovima i dramatiÄnim, zasiÄeno krvavim i napeto isprekidanim prizorima najviÅ”e govori o autorovim potencijalima, koji jamaÄno viÅ”e teže sugeriranju atmosfere i odgaÄanju razrjeÅ”enja negoli ÄistoÄi iskaza, ili amblematiÄnosti udarnih sintagmi.
Tonko MaroeviÄ
: : . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
RadiÄ ima istinski poetski talent, datacije svjedoÄe o razvoju, prva knjiga je dobra, obeÄanja su joÅ” bolja, i sad, gringo, digni malo praÅ”ine i godiÅ”nju normu, podmaži mamuze!
Robert PeriÅ”iÄ
: : . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Damir RadiÄ autor je izbruÅ”enoga medijskoga senzibiliteta, Å”to se u gradnji teksta manifestira kao formalna, jeziÄna i semantiÄki efektna kompleksnost transformacijskih mehanizama na potezu mediji-tekst-zbilja. To RadiÄa deklarira kao tvorca poetike sada veÄ prepoznatljivog autorskog identiteta – priklanjanja transmedijski profiliranoj poeziji osamdesetih, u razlici prema aktualnoj pjesniÄkoj produkciji.
Sanja JukiÄ