Lente prikazuju redni broj na listi najčitanijih naslova koja obuhvaća razdoblje od pokretanja projekta BEK 2001. godine do jučerašnjeg dana, a odnosi se na sve objavljene naslove. U rubrici Najčitaniji naslovi ponuđene su i druge liste najčitanijih naslova koje obuhvaćaju ograničeno vremensko razdoblje i/ili pojedine vrste naslova (kao što su, primjerice, prozni, pjesnički, esejistički itd.).
Zatvori obavijest ×Lomljenje vjetra
[proza]
prvo izdanje [digitalizacija]
knjiga je objavljena uz financijsku potporu grada zagreba i ministarstva kulture i medija republike hrvatske
Popović se u ovoj knjizi predstavlja kao hladan kroničar. To nije razigrani i ironični ton hrvatskog pisca kakvog poznajemo iz Ponoćnog boogieja ili Izlaza Zagreb jug. Ovaj roman, tematski usidren u kritici globalizacije, mogao bi se nazvati i Ispovijest troje aktivista – čije je unutarnje poglede uzbudljivo čitati.
Der Tagesspiegel
: : . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Kao i prethodni njegovi radovi, i ovdje u Lomljenju vjetra evidentna je Popovićeva stilska odmjerenost i izbrušenost rečenice. Nehoteći, Popović je ovim romanom pokazao da je prvi domaći pisac koji uspješno kanalizira svoje nezadovoljstvo verzijom života koju nam vlast prodaje kao jedinu. Ne gudi o prošlosti, ne veliča svoje gargantuovske podvige iz gostionice, ne drvi romantičarskim Schwärmerei-om, a da pritom nije izgubio polet potreban za borbeni pristup recentnoj problematici takozvanog bivanja.
Dario Grgić, MVinfo
: : . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Premda i dalje vrlo koncizan u izrazu, Popović Lomljenjem vjetra pruža više nego sveobuhvatnu sliku hrvatskog društva danas, u kojem su u grotesknom konglomeratu vezani razočarani branitelji i nezaposleni, ubojstvo obitelji Zec i antikapitalistički prosvjedi, velike korporacije i kontejneri za smeće, nevažnost književnosti i predatorski kapitalizam… Zastrašujuća budućnost Hrvatske i sumorna slika današnjeg svijeta koja je uobličene u ovom romanu otkriva Popovića kao jednog od trenutno najeksplicitnije angažiranih pisaca u nas.
Jagna Pogačnik, Jutarnji list
: : . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Popović cijelu priču piše britko, a ono što čitatelja svakako treba plašiti su poveznice s vremenom i okruženjem u kojima živimo danas. Naime, iz sadašnjosti se rađa ta izmaštana budućnosti, a siljed događaja čini se i više nego logičnim. Zbog toga je ovo mnogo više od (uvjetno rečeno) SF-a, i to onog pitke vrste. Ova je knjiga lucidna kritika svega što smo u Hrvatskoj pogrešno napravili od rata naovamo i jasno sročeno upozorenje kamo bi nas to moglo dovesti.
Bojana Radović, Večernji list